08
اکتبر

«باید»ها، «نباید»های طراحی دکوراسیون داخلی – پائولو موسکینو

«باید»ها، «نباید»های طراحی دکوراسیون داخلی – پائولو موسکینو
هر چه می‌بینید را نخرید

پائولو موسکینو، طراح دکوراسیون داخلی ایتالیا است. او مدیر شرکت طراحی داخلی پائولو موسکینو و نیکولاس هاسلام در لندن است. این شرکت به سال 1980 توسط نیکولاس هاسلام تأسیس شد ولی پائولو موسکینو از سال 1995 این شرکت را خریداری کرد. این شرکت طراحی داخلی هم‌اکنون سه دفتر در شهر لندن دارد و تاکنون جوایز فراوانی را در حوزه‌ی طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی برده است. از زمان مدیریت پائولو موسکینو این شرکت به طراحی‌های داخلی شیک‌اش شهره شده است. «باید»ها و «نباید»های این طراح داخلی معروف را می‌خوانیم.

1: اول موارد اساسی را بررسی کنید: قبل از این‌که به سراغ طراحی دکوراسیون داخلی بروید، تکلیف کف‌پوش، گچ‌بری‌ها و بخاری و شومینه را معلوم کنید. اگر این قبیل موارد سرجای‌شان باشند، با بقیه‌ی جزئیات طراحی داخلی مشکلی نخواهید داشت. اگر موارد اساسی در طراحی داخلی درست انجام شده باشد، باقی کار خوب پیش خواهد رفت، چون جزئیات را می‌توانید به راحتی عوض کنید.

2: خرید 30 درصدی: وقتی به قصد خرید مبلمان و سایر وسائل مورد نیاز برای طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی وارد فروشگاه‌ها می‌شوید فقط 30 درصد از چیزی را که می‌بینید را بخرید و 70 درصد را سریعاً و فقط بر اساس تصمیمی حسی و غریزی کنار بگذارید. در این حالت حافظه‌ی بصری شما یک بار پاکسازی می‌شود و آن‌وقت می‌توانید یک خرید واقعی و درست بکنید؛ وقتی این‌کار را بکنید است که مبل مناسب به شما لبخند خواهد زد.

3: اتاق‌ها را شلوغ نکنید: کلید موفقیت موقع طراحی دکوراسیون داخلی یک اتاق آرامش است. لزومی ندارد همه‌جا را شلوغ کنید یا همه‌ی جزئیات را با دقت طراحی کنید؛ یک اتاق به چند کتاب نیاز دارد، تعدادی مجله و بی‌تردید اندکی گرد و غبار!

4: اتاق‌ خواب باید راحت، شخصی و زنده باشد: همیشه موقع طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌ها لذت می‌برم. من شیفته‌ی یافتن به‌ترین طرح‌ها برای اتاق خواب‌ها هستم. همیشه این را به خاطر داشته باشید که اتاق خواب‌تان فقط مخصوص شما و بر اساس سلیقه و میل شما طراحی شود.

5: چراغ‌ها بامزه انتخاب کنید: چراغ‌ها در یک خانه اهمیت فراوانی دارند؛ چراغ‌ها را در ابعاد و با رنگ‌های متنوع انتخاب کنید. ولی نکته‌ی بسیار مهم در انتخاب چراغ این است که علاوه بر این‌ها یک چراغ می‌توانند بامزه، پر از کاراکتر و در اشکل گوناگون باشند که نه فقط نور را تأمین کنند که خودشان هم به عنوان یک عنصر مهم در طراحی دکوراسیون داخلی عمل کنند.

6: همیشه با به‌ترین هم‌کاران‌تان کار کنید: دان ریدر یک هنرمند است، من همیشه ظریف‌ترین کارها، شامل نقاشی و یا تزئینات دقیق را در پایان کار طراحی دکوراسیون داخلی به او می‌سپارم. گاهی وقت‌ها حتی بر سر بعضی کارها صحبت هم نمی‌کنیم چون او به خوبی می‌داند که من چه می‌خواهم و آن را به به‌ترین شکل اجرا می‌کند؛ پس با کسانی کار کنید که شما را می‌فهمند.

7: سفید را در آغوش بگیرید: سفید به‌ترین رنگ است. وقتی دیوارها را سفید رنگ‌آمیزی کنید، مبلمان به خوبی دیده می‌شوند. به این ترتیب به‌تر است که در طراحی دکوراسیون تا می‌توانید از سفید استفاده کنید. دومین رنگ مورد علاقه‌ی من قهوه‌ای است.

8: از پارچه‌های ساده و عالی استفاده کنید: من عاشق پارچه‌های کتانی هستم. کتان به خوبی برق می‌زند. اما از طرف دیگر اهمیت کتان این است که هم بافت خوبی دارد و هم این‌که تختی فضا را کم می‌کند.

9: مقلد نباشید: به خصوص مقلد اساتید فن نباشید. وقتی تازه کارم را به عنوان طراح دکوراسیون داخلی آغاز کرده بودم، به من می‌گفتند که از رنگ زرد استفاده نکن. آن زمان استفاده از رنگ زرد در طراحی دکوراسیون داخلی بد و نادرست تلقی می‌شد. ولی اندکی که گذشت فهمیدم که چقدر رنگ زرد را دوست دارم، پس تصمیم گرفتم که از این رنگ زیبا در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کنم.

 

طراحی مطب دندانپزشکی ,شرکت دکوراسیون داخلی ,دکوراسیون داخلی رستوران ,طراحی داخلی طلا فروشی ,دکوراسیون داخلی هتل ,دکوراسیون اداری ,
,دکوراسیون داخلی منزل ,دکوراسیون داخلی مغازه ,مبلمان اداری , ,دکوراسیون داخلی ,مطب دندانپزشکی , طراحی دندانپزشکی , شرکت دکوراسیون , شرکت داخلی , دکوراسیون رستوران , رستوران , طراحی طلا فروشی , طلا فروشی , دکوراسیون داخلی اداری , اداری , مبلمان , مبلمان های اداری , دکوراسیون منزل , دکوراسیون مغازه , مغازه , دکوراسیون داخلی مدرن , دندانپزشکی

مقالات