25
اکتبر

«باید»ها، «نباید»های طراحی دکوراسیون داخلی کتاب‌ها و خانه‌باغ‌ها

«باید»ها، «نباید»های طراحی دکوراسیون داخلی
کتاب‌ها و خانه‌باغ‌ها

ور گرنی، مدیر یک شرکت دکوراسیون داخلی و یک طراح دکوراسیون داخلی افسانه‌ای است و سلیقه‌اش مرجع و مبنای کار برای هر طراح دکوراسیون داخلی. از سال‌ها پیش او دفتر خود را در لندن اداره می‌کند، جایی که در آن بسیاری از محصولات مورد نیاز خود را تولید و تهیه می‌کند. در این بخش او «باید»ها و «نباید»های خود در طراحی دکوراسیون داخلی را توضیح می‌دهد.

1: تعهد را در کار فراموش نکنید: هیچ‌چیز به اندازه‌ی یک گروه بی‌تعهد در کار من را آزرده نمی‌کند. حتی انتخاب بدترین پرده در صورتی که با اعتماد به نفس و تعهد همراه باشد، قابل قبول است. ولی اگر کسی با سهل‌انگاری و از سر انجام وظیفه کاری را پیش ببرد، اصلاً قابل قبول نیست.

2: به سراغ تاریخ بروید: اگر بخواهم نکته‌ای را درباره‌ی مبلمان اداری بگویم، به تاریخ اشاره می‌کنم. حتماً سراغ مبلمانی بروید که سرگذشت مشخصی دارند و ما را به یاد گذشته می‌اندازند. به عنوان مثال من عاشق میز تحریرم هستم. این میز به سفارش بیلی بالدوین و برای ویلا فیورنتینا و توسط مزون جانسن ساخته شده است.

3: اصل هر کاری بر تناسب، آسایش و آرامش است: وقتی یک طراحی دکوراسیون داخلی منزل و یا هر جای دیگر را به اتمام می‌رسانم برمی‌گردم و یک‌بار دیگر مرور می‌کنم که آیا جایی از این سه اصل عدول کرده‌ام یا نه. آن‌جا درست جایی است که باید تصحیح شود و تناسب، آسایش و آرامش حاصل شود.

4: رنگ مورد علاقه‌ی من: انتخاب من صورتی است. حتماً کتاب‌خانه را صورتی رنگ می‌کنم، نه صورتی جیغ که رنگی که بیننده را به احترام تشویق کند. در طراحی دکوراسیون داخلی همیشه به رنگ آبی نه می‌گویم. رنگ آبی به کار طراحی دکوراسیون داخلی نمی‌آید، بلکه به‌تر است ماشین‌ها یا لباس‌ها را آبی رنگ کنید.حتی این امر برای دکوراسیون اداری هم می تواند صادق باشد.

5: به صدای خانه گوش کنید و با مشتری صحبت کنید: یک طراح دکوراسیون داخلی اگر به صدای روح خانه گوش ندهد و آن را درک نکند، می‌تواند روح خانه را خفه کند و اگر یک طراح دکوراسیون داخلی به صحبت‌های مشتری گوش ندهد و به خواسته‌های او احترام نگذارد می‌تواند یک رابطه را از بین ببرد.

6: به‌ترین کف‌پوش: به‌ترین کف‌پوش در طراحی داخلی بی‌تردید چوب است. برای پیدا کردن به‌ترین کف‌پوش هم باید به سراغ به‌ترین مغازه‌های فروش مبلمان و کف‌پوش سر بزنید، مثل گوردن واتسن، رز اُونیاک، جامب، لامبرتی و ادوارد هورست به‌ترین‌ها را دارند. یک طراح دکوراسیون داخلی حتماً باید در ماه چند باری به مغازه‌ها و شو روم‌ها سر بزند، چون مبلمان به او فکر می‌دهند.

7: به اولین انتخاب‌های‌تان اطمینان کنید: همیشه به اولین انتخاب‌های‌تان اعتماد کنید. اگر بودجه‌ی کافی در اختیارم بگذارند، بیش از هر چیز به سراغ پارچه‌ها و آثار هنری می‌روم و بیش‌تر پول را صرف خرید پارچه برای مبلمان یا پرده‌ها و تهیه‌ی آثار هنری می‌کنم.

8: از استادان پیروی کنید: به عنوان یک طراح دکوراسیون داخلی همیشه به کار استادان و بزرگان نگاه می‌کنم و تا بتوانم از آن‌ها پیروی می‌کنم؛ دیوید هیکس، بیلی بالدوین، جان فائلر، دیوید آدلر و ریموند اریث، هر کدام از طراحی دکوراسیون داخلی آن‌ها من را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهند.

9: ندانستن ایراد نیست: هیچ‌وقت با بلوف زدن به نتیجه‌ی خوبی نمی‌رسید، این را مطمئن باشید. به همین خاطر من همیشه طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه را به یک طراح داخلی یا طراح دکوراسیون داخلی دیگر واگذار می‌کنم و کاری را که بلد نیستم نمی‌کنم.

10: از جاهایی که دوست دارید الهام بگیرید: من در زندگی عاشق دو چیز هستم؛ کتاب و خانه باغ‌های انگلیسی و همیشه می‌کوشم که از آن‌ها در کارم استفاده کنم.

 

از دیگر مقالات ما دیدن نمایید :

طراحی مطب دندانپزشکی ,دکوراسیون داخلی رستوران ,طراحی داخلی طلا فروشی ,دکوراسیون داخلی هتل ,دکوراسیون داخلی مغازه ,مطب دندانپزشکی , طراحی دندانپزشکی , شرکت دکوراسیون , شرکت داخلی , دکوراسیون رستوران , رستوران , طراحی طلا فروشی , طلا فروشی , دکوراسیون داخلی اداری , اداری , مبلمان ,مبلمان های اداری , دکوراسیون منزل , دکوراسیون مغازه , مغازه , دکوراسیون داخلی مدرن , دندانپزشکی