12
نوامبر

رنگ‌های زنده و دیوارهایی شناور

رنگ‌های زنده و دیوارهایی شناور
احتمالاً نمی‌توان سلیقه‌ی اهالی نیویورک در طراحی دکوراسیون داخلی را در چند کلمه توصیف کرد، ولی شاید بتوان این آپارتمان که توسط جیمی درک و شرکت معماری و طراحی داخلی ترایبکا طراحی شده را به عنوان نمونه مثال آورد.
تمام آپارتمان با نور طبیعی روشن می‌شود. هدف جیمی درک این بوده که چشم‌انداز نقش اصلی را در دکوراسیون داخلی این آپارتمان ایفا کند، به همین دلیل سطح اتاق نشیمن و اتاق ناهارخوری را که در طرفین آپارتمان قرار دارند از کف بالاتر آورده. دیواری که فضای باز آپارتمان را تقسیم می‌کند به رنگ بنفش درآمده تا هم به ساکنان احساس سبکی را القا کند و هم این‌که حسی از صمیمیت را به این فضای بزرگ ببخشد.
انتخاب یک اثر هنری ارزشمند، آثاری که ارزش موزه‌ای دارند به این آپارتمان‌ حسی از شور و شعف می‌دهد و باعث می‌شود که کاملاً با محیط بیرون در تضاد قرار بگیرد.

لس‌آنجلس: دکوراسیون داخلی کولی‌وار در ترکیب با هنر پروگرسیو
زیبایی‌شناسی شهر لس‌آنجلس گرم و زنده است؛ مثل طراحی دکوراسیون داخلی کولی‌وار این آپارتمان در شهر لس‌آنجلس.
جویس پیکنز و کارولین وال‌آپ طراحی دکوراسیون اداری این آپارتمان را بر عهده داشتند، آن‌ها در طراحی داخلی این آپارتمان ترکیبی از وسائل کهنه و مبلمان اداری مدرن را مورد استفاده قرار داده‌اند. مثلاً به لوستر سقف نگاه کنید یا به پاتختی‌ها که به شیوه‌ی میانه‌ی قرن ساخته شده‌اند.
شرکت دکوراسیون داخلی پیکنز در مورد طراحی دکوراسیون داخلی در شهر لس‌آنجلس می‌گوید: «دیوار آپارتمان‌های شهر لس‌آنجلس را معمولاً سفید رنگ می‌زنند و کف را با سیمان می‌پوشانند، ممکن است این ترکیب حس یک فضای سرد را القا کند». دو طراح داخلی برای مقابله با این حس از رنگ مشکی مات و هنر پروگرسیو استفاده کرده‌اند.
واک‌آپ می‌گوید: «شهر لس‌آنجلس شلوغ و پرهیاهو است، ما می‌خواستیم که این هیاهو را در طراحی دکوراسیون داخلی منزل این آپارتمان بازتاب دهیم، اما در عین‌حال طراحی داخلی این خانه باید به نحوی می‌بود که احساس آرامش و راحتی را نیز به ساکنان‌اش بدهد». به این ترتیب این زوج طراح داخلی در طراحی دکوراسیون داخلی این خانه از فرش‌هایی با رنگ‌های خنثی برای کف و گلدان‌هایی با گیاهان سبز برای تزئین دیوارها استفاده کردند تا این حس آرامش را به ساکنان منتقل کنند.

نشویل: چوب و مرمر
حال و هوای شهر نشویل، حال و هوای موسیقی کانتری است، ولی در سال‌های اخیر شهر به بهشت شکم‌پرست‌ها و جوانان خلاقی تبدیل شده که محله‌های قدیمی و بدنام شهر را به پناهگاه آدم‌های آلامد تبدیل کرده است. پس اگر هنوز هم فکر می‌کنید که منظره‌ی این شهر جنوبی پر است از طویله‌ها یا کوزه‌های دهان‌گشاد سخت در اشتباهید.


جیسون آرنولد طراحی دکوراسیون داخلی این آپارتمان را که در محل قدیمی کارخانه‌ی شرکت ورتان بگ قرار دارد را بر عهده داشته؛ هدف اصلی او در طراحی دکوراسیون داخلی این خانه تأکید بر گذشته‌‌ی صنعتی‌اش بوده. او از رنگ خاکستری گرمی استفاده کرده تا جلوه‌ای مدرن به دیوار آجری این ساختمان و کف چوبی‌اش بدهد و در عین حال بر ارتفاع سقف آن تأکید کند.
آرنولد در عین‌حال در طراحی داخلی این ساختمان از تخته‌های چوبی استفاده کرده تا هم بافتی را به دیوار بیافزاید و این‌که بدون تغییری در ساختمان کلی فضا را برای زندگی مناسب‌تر کند.
آرنولد در توصیف پاره‌از از جزئیات در طراحی دکوراسیون داخلی این آپارتمان می‌گوید: «از سنگ مرمر برای پوشش میز کانتر استفاده کردم، سنگ مرمر جلوه‌ای تازه به این آپارتمان می‌بخشد، ولی در عین‌حال حس و حال صنعتی ساختمان را به هم نمی‌زند.

 

از دیگر مقالات ما بازدید نمایید :

 

طراحی مطب دندانپزشکی , دکوراسیون داخلی رستوران , طراحی داخلی طلا فروشی , دکوراسیون داخلی مغازه