29
اکتبر

یک آزمایشگاه ژنتیک عجیب در بلغارستان

یک آزمایشگاه ژنتیک عجیب در بلغارستان

 

وقتی مدیران این آزمایشگاه ژنتیک در شهر سوفیای بلغارستان به دفتر یوو بوژینوفسکی رفتند و به او سفارش طراحی داخلی آزمایشگاه‌شان را دادند، انتظار چیزی منحصر به فرد را داشتند. یک آزمایشگاه ژنتیک با طراحی داخلی مدرن و یا حتی آینده‌نگر که مشتری‌های‌شان را شگفت‌زده کند و بر آن‌ها تأثیر بگذارد. این بود که شرکت دکوراسیون داخلی یوو بوژینوفسکی دست به کار شد تا با تلفیق یک طراحی داخلی مدرن و یک طراحی دکوراسیون داخلی آینده‌نگر به هدف مورد نظر مشتری‌شان دست پیدا کنند. به این ترتیب بود که نخستین کار طراحی دکوراسیون اداری بخش پذیرش بود. طراح دکوراسیون اداری در این بخش شخصاً میزی بزرگ را برای پذیرش طراحی کرد و در ادامه از دکوراسیون اداری کنستانتین گرگیچ استفاده کرد. سقف بخش پذیرش به طور کامل با سقف کاذب پوشانده شد تا هم طراحی این بخش را یک‌دست کند و هم به طراح داخلی امکان دهد که چراغ‌های مورد نظرش را در سقف کاذب جای دهد و فضا را به دل‌خواه روشن کند.

هدف طراح داخلی این بود که فضای داخل را به شکلی فوتوریستیک و آینده‌نگرانه تبدیل کند، چیزی که باب میل مشتری هم بود. طراح داخلی برای دست یافتن به این هدف در نخستین گام تمامی دیوارها را با پوششی صیقلی، سفید و سفارشی پوشاند. در ادامه، طراح دکوراسیون اداری تعدادی نور مخفی را در میز پذیرش جا داد تا میز پذیرش در کل فضای اتاق پذیرش به خوبی دیده شود. تمامی دیوارهای اتاق پذیرش با درهای کشویی سفید رنگ پوشانده شدند، وقتی این درها بسته می‌شوند، چراغ‌هایی که در آن‌ها کار گذاشته شده با نوشته‌های «آزمایشگاه یک»، «آزمایشگاه دو» و … روشن می‌شوند. درهایی که به دیگر بخش‌های عمومی آزمایشگاه راه دارند به شکلی دیگر طراحی شده‌اند. طراح داخلی این درها را به شکل منهنی طراحی کرده تا هم از درهای ورودی به آزمایشگاه‌ها متمایز شود و هم این‌که خود انهنا به مانند دستگیره‌ی در عمل کند.

طراح داخلی در اجرای روشویی‌‌ها از یک طرح منحصر به فرد استفاده کرده است. نه تنها طرح این روشویی‌‌ها باید با طراحی داخلی عمومی آزمایشگاه هماهنگی می‌بود که در عین‌حال باید به کاربردش فکر می‌شود. در طراحی این روشویی منحصر به فرد شیر آب حذف شده. کافی است که شما دست خود را بین دو صفحه‌ای بگیرید که روی سینک روشویی را پوشانده‌اند، آب به شکل خودکار سرازیر می‌شود. مواد به کار رفته در این روشویی فایبرگلاس، سنگ برش خورده با پرداخت عالی، پنل‌های چوبی و نورهای مخفی منحصر به فرد هستند.

این آزمایشگاه ژنتیک شامل بخش‌های مختلفی می‌شود: اتاق پذیرش، دفاتر، محیط آزمایشگاه، تالار اعلام نتیجه‌ی آزمایشگاه، اتاق کنفرانس، دستشویی‌ها و چند اتاق دیگر. شرکت طراحی داخلی بژینوفکسی باید تمامی این محیط‌ها و اتاق‌های مختلف را با همین ذائقه و یک‌دست طراحی می‌کرد. برای دست‌یابی به این هدف طراح داخلی از چند عنصر بصری مشترک استفاده کرد: تمامی محوطه‌ی عمومی آزمایشگاه با یک کف‌پوش مشخص پوشانده شد، با اشکال دایره‌ای در وسط آن. پنل‌های سفید تمامی دیوارهای آزمایشگاه را پوشاند. طراح داخلی از یک سقف کاذب سرتاسری در تمام آزمایشگاه استفاده کرد، این سقف کاذب در بعضی نقاط اشکال مختلفی به خود می‌گرفت تا کارکردهایی چون چراغ را به خود بگیرد. اما این سقف کاذب کاربرد تزئینی هم داشت و در بسیاری از بخش‌ها برای افزودن به حالت فوتوریستیک و آینده‌نگرانه‌ی آزمایشگاه مورد استفاده قرار گرفته بود.

به جز فضای آزمایشگاه‌ها که از بخش‌های عمومی جداست، در سایر بخش‌ها، طراح دکوراسیون داخلی از یک طرح عمومی برای دست‌یابی به کیفیت یک‌سان و آینده‌نگرانه‌اش استفاده کرده است. بخشی از مبلمان اداری این آزمایشگاه، هم‌چنان که ذکر شد توسط طراح دکوراسیون داخلی به شکل اختصاصی برای این آزمایشگاه طراحی شده است، ولی بخش دیگری از دکوراسیون اداری توسط طراح دکوراسیون داخلی خریداری شده تا فضایی یک‌دست را برای این آزمایشگاه آینده‌نگرانه در شهر سوفیای بلغارستان فراهم کند.

از دیگر مقالات ما دیدن نمایید :

طراحی مطب دندانپزشکی ,دکوراسیون داخلی رستوران ,طراحی داخلی طلا فروشی ,دکوراسیون داخلی هتل ,دکوراسیون داخلی مغازه ,مطب دندانپزشکی , طراحی دندانپزشکی , شرکت دکوراسیون , شرکت داخلی , دکوراسیون رستوران , رستوران , طراحی طلا فروشی , طلا فروشی , دکوراسیون داخلی اداری , اداری , مبلمان ,مبلمان های اداری , دکوراسیون منزل , دکوراسیون مغازه , مغازه , دکوراسیون داخلی مدرن , دندانپزشکی , دکوراسیون داخلی منزل